Grasz czy nie grasz? - kultowy teleturniej na Twoim smartfonie.

Zapewne wielu z Was pamięta znany teleturniej "Grasz czy nie grasz?", emitowany kilka lat temu w Polsce. Charakterystyczne dla niego odkrywanie walizek z pieniędzmi budziło sporo emocji także u widzów przed telewizorem. Jednak teraz każdy z nas może się sprawdzić w tej niezwykle wciągającej rozgrywce.

Gra "Deal or no deal" została stworzona przez iWin na podstawie samego teleturnieju. Każda partia kosztuje nas 200 wirtualnych dolarów (jeśli wybieramy tryb gry jako gość). Możemy je zarabiać poprzez pokonanie bankiera w danej partii (wygrywając większe pieniędze niż mieliśmy w naszej walizce), oglądając krótkie filmiki reklamowe, które dotyczą Androidowych gier ze sklepu Google Play, lub poprzez zatrzymanie maszyny z przelatującymi na ekranie kwotami.

Ale przejdźmy teraz do głównej rozgrywki…

Na początku zostajemy poproszeni o wybranie jednej z 26 walizek.


Po dokonaniu wyboru startujemy z grą. W pierwszej rundzie musimy wybrać 6 innych walizek, które są po kolei otwierane. Im mniejsza odryta kwota tym lepiej, gdyż bankier w obawie, iż możemy mieć w naszej walizce dużą kwotę; będzie proponować coraz wyższą gotówkę.
Po każdej rundzie liczba walizek do odkrycia spada, co powoduje, iż mamy mniej okazji do odkrycia dużych kwot, a więc zwiększa to nasze szanse na wyższe propozycje ze strony bankiera. Ale jak sama nazwa wskazuje; po każdej pojedyńczej rundzie musimy podjąć decyzję: Deal or no deal? Jeśli mamy jeszcze sporo nieodkrytych walizek z dużymi kwotami, bądź po prostu propozycja banku nas niesatysfakcjonuje, to możemy się zdecydować na dalszą grę poprzez zamknięcie czerwonego przycisku (podobnie jak miało to miejsce w telewizyjnym show). Jeśli natomiast przystajemy na daną nam propozycję, to wtedy należy wcisnąć owy przycisk i gra zostaje zakończona z kwotą jaka została nam zaoferowana przez bankiera. A na koniec możemy się przekonać ile mieliśmy w walizce, a więc czy wygraliśmy czy przegraliśmy rozgrywkę.

Oprócz wersji telewizyjnej mamy także możliwość gry w trybie "knock out". Różni się ona tym, iż dostajemy określoną liczbę walizek (z widocznymi po lewej stronie kwotami), które po zsumowaniu wyświetlają na dole kwotę jaką teoretycznie możemy wygrać. Po prawej stronie są natomiast walizki bankiera.

Rozgrywka polega na odkrywaniu walizek w rundach (takich samych jak w grze podstawowej), jednak różnica jest taka, że im więcej walizek po stronie bankiera odkryjemy tym lepiej. W między czasie dostajemy oczywiście propozycje kwotowe, więc musimy podejmować decyzję czy chcemy grać dalej. Gra kończy się w momencie odkrycia wszystkich walizek po jednej ze stron.

Gra dostępna jest zarówno na App Store, jak i na Google Play, oraz jest bezpłatna. Nie należy do zbytnio wymagąjcych sprzętowo gier; co jest z pewnością dużym plusem, gdyż bedą mogli w nią grać zarówno posiadacze topowych flagowców, jak i urządzeń low-endowych. Rozmiar wynosi 35,05 MB.
Mogę ją z czystym sumieniem polecić wszystkim, którzy chcą sprawdzić swój zmysł biznesmena i pobawić się na dosyć dużych kwotach wirtualnymi pieniędzmi.
W takim razie życzę wysokich wygranych :)

Zobacz również: Tetris byłby finansową porażką

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Calistix Personal Trainer do pobrania za daramo z App Store Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Star Wars: Galactic Defense, Zombie Hunter i Google Fit Battlefield 4 na iPadzie? Jest na to duża szansa! Dwie kultowe przygodówki za kilka złotych w App Store Kultura na migi, czyli sztuka nowoczesna w zasięgu osób niesłyszących Oficjalny Dropbox wkrótce na telefonach z Windows Phone Lost Viking - niecodzienne połączenie gry RPG z logiką Threes Nightmares from the Deep do pobrania za darmo z App Store Zaskakująca premiera Icewind Dale: Enhanced Edition w Google Play Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: tapety z Nexusa 6, Angry Birds Transformers i Boxtrolls Appshaker Komórkomania #100 - ulubione apki blogerów Komórkomanii PAC-MAN Friends do pobrania za darmo! Heart of Africa: Secret Files Sam Peters już w App Store Blizzard banuje tysiące graczy Hearthstone! The Longest Journey już jutro w App Store! Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: SnapLock, Red Bull Racers i Retry Bike Baron do pobrania za darmo z App Store Tetra Lockscreen - wypasiony ekran blokady także na Windows Phone'a Next Lock Screen, czyli ekran blokady Microsoftu dla... Androida Google Inbox to nowe spojrzenie na skrzynkę email Kiedy Hearthstone: Heroes of Warcraft na Androida? Znamy odpowiedź! Life Tracker Pro+, czyli elektroniczny trener na smartfony Lumia jakich mało Live Game Board - kompleksowe podejście do rzeczywistości rozszerzonej Agents of Storm, darmowe freemium od twórców Alan Wake już w czwartek!

Popularne w tym tygodniu:

Instagram z trybem rozmywania tła. Jak skorzystać z nowej funkcji? Nie mogę się oderwać od mobilnego Fortnite. Ta gra zdaje się być stworzona z myślą o smartfonach